Bayındır'a Seyahat Zamanı (27-29 Nisan 2012)

Anadolu’nun tüm ÇİÇEKLERİ SENİ çağırıyor!

2010 yılında Uluslararası nitelik kazanan “Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali” bu yıl 27-29 Nisan 2012 tarihleri arasında Bayındır Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilecektir. 15. kez çiçekseverlerle buluşacak olan çiçek festivali, her yıl yeni kazanımlar elde ederek ulusal ve uluslararası ziyaretçilerin ve medyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Yüzlerce çeşit çiçeğin oluşturduğu renk cümbüşü ziyaretçilere kültürün ve sanatın tabiatla iç içe keyifle yaşanabildiğini bir kez daha hissettirmeyi arzuluyor.

Bir kültür işi olan çiçekçilik; aynı zamanda kültürel gelişmişliğin, sanatın ve sevginin göstergesidir. Buradan hareketle dünyanın sayılı çiçek üreticileri arasında yer alan ilçemizin tanıtımını daha yüksek noktalara çıkarmayı hedeflemekteyiz. Festivalimiz Bayındır Çiçeğini ülkemizin ve dünyanın her yerine tanıtmayı amaçlamaktadır. Dört mevsim çiçeğin var olduğu Bayındır’da çiçek turizminin yaygınlaşması hem kültürel kaynaşmayı sağlayacak hem de tabiata olan sevgiyi büyütecektir.

Saraya, medreselere, hastanelere gül fidanları yollaması sebebiyle “Gülbahçe” diye anılan Bayındır’ı yine ‘Nerede Bir Çiçek Görseniz O’nun Bayındır’ın Çiçeği’ olduğu algısını pekiştirmeyi amaçlıyoruz.
Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi eserleri ile göz dolduran Bayındır İlçesi’nin, Tarihi Kentler Birliği üyesi olarak bu zenginliğini de sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

15. si düzenlenecek olan Uluslararası Bayındır Çiçek FestivaliEtkinlik detaylarımız web sitemizde “etkinlikler” menüsü altında açıklanmıştır.

 

 

Yazı Yoruma Kapalıdır.